Domov/Fotovoltika
Fotovoltika je základom zelenej obnovy našej planéty a tým aj dobrý krok do budúcna pre nás a pre budúce generácie. Realizujeme fotovoltické elektrárne (FVE), ktoré znížia vysoké faktúry za elektrickú energiu a zároveň prispievajú k ekologickejšej budúcnosti našej planéty.
Solárny systém predstavuje investíciu, ktorá prináša zisk vo forme trvalo znížených platieb za elektrinu, nezávislosť na distribútoroch elektriny a zároveň zvyšuje hodnotu vašej nehnuteľnosti. Fotovoltická elektráreň je zariadenie, ktoré umožňuje premieňať slnečné žiarenie na elektrickú energiu. Táto energia sa dostane cez zariadenie s názvom menič (striedač) až do vašich zásuviek. Keďže slnečné žiarenie je nevyčerpateľný zdroj energie, je výroba elektrickej energie pomocou fotovoltických panelov šetrná k životnému prostrediu.
Slnečné žiarenie je nevyčerpateľný zdroj energie, stávate sa sebestačným
Fotovoltika produkuje až o 91% menej CO2 ako zemný plyn a uhlie
Záruka výrobcu na panely až 25 rokov s garantovaným výkonom 80%
Fotovoltika nemá žiadne pohyblivé časti, čo eliminuje vznik porúch
Dom s fotovoltikou sa stane úsporným, a tým aj atraktívnejším na trhu s nehnuteľnosťami
Možnosť čerpania štátnej dotácie z operačného programu EÚ
Najčastejšie používaný systém FVE pre rodinné domy. Jeho systém spočíva v tom, že vaša domácnosť je napojená na fotovoltickú elektráreň ale súčasne aj na elektrickú distribučnú sieť. Najlacnejšia varianta FVE.
Systém bez pripojenia k distribučnej sieti. Tento systém je využívaný najmä tam, kde nie je k dispozícii elektrická distribučná sieť ako sú chaty, samostatné domy, prípadne domácnosti.
Hybridný systém kombinuje výhody On-Grid a Off-Grid systémov. Hlavnou výhodou oproti On-Grid systému je to, že v prípade výpadku distribučnej siete je systém schopný napájať domácnosť z vlastnej batérie a zároveň efektívne spotrebúvať vyrobenú elektrinu.
Navrhneme vám fotovoltickú elektráreň (FVE) podľa vašich technických možností a potrieb.
Po prijatí Vašej žiadosti si spolu dohodneme termín obhliadky miesta realizácie FVE.
V zmysle vašich požiadaviek z zhodnotíme technické možnosti inštalácie FVE.
Na základe vykonanej obhliadky Vám predložíme našu cenovú ponuku.
Po podpise zmluvy o dielo za vás vybavíme potrebnú administráciu smerom k distribučnej spoločnosti a žiadosť o dotáciu.
Systém FVE vám nainštalujeme od 2 do 4 mesiacov od schválenia žiadosti distribučnou spoločnosťou. Východisková revízna správa.
Po oznámení o realizácii FVE a výmene elektromeru distribučnou spoločnosťou vám spustíme FVE do prevádzky. Začínate šetriť.
Poskytneme vám záruku 2 roky za vady na prácu a regulačnú techniku.
Poskytneme vám mobilnú aplikáciu na monitoring výroby FVE.
Veľkou výhodou pre zákazníka je možnosť čerpania dotácií z programov EÚ. Sme oficiálnym zhotoviteľom a partnerom projektu Zelená domácnostiam a Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA).
záruka na invertor poskytovaná výrobcom
rozšírená záruka na materiál a spracovanie panelov
záruka lineárneho výkonu panelov
Hojné počty hviezdičiek od našich spokojných zákazníkov len svedčia o tom, že v oblasti energetiky sme expertmi a že mnoho ľudí vďaka nám kúri doma lacnejšie a efektívnejšie.
Na jar nám prišla firma Crius namontovať na strechu solárne panely, vďaka ktorým celý rok kúrime lacnejšie. Všetko prebehlo podľa našich predstáv. 10/10
Komponenty fotovoltickej elektrárne (FVE) sa môžu líšiť v závislosti od konkrétneho projektu. V zásade však medzi hlavné komponenty FVE patria fotovoltické panely, nosná konštrukcia panelov, výkonové optimizéry, striedač, batéria, montážny materiál a elektroinštalačné prvky pre zapojenie do elektrickej siete.
Poznáme 3 typy FVE. Systém ON-GRID, OFF-GRID a kombinácia týchto dvoch tzv. hybridný systém.
Hlavnou výhodou ON - GRID systému je, že vaša domácnosť je schopná čerpať elektrickú energiu z vlastnej elektrárne, ale aj z elektrickej siete. Keďže fotovoltická elektráreň nevyrába elektrickú energiu nepretržite (napríklad v noci alebo v zimných mesiacoch, keď je jej výkon nižší) v prípade jej aktuálneho nedostatku odoberáte elektrinu z distribučnej siete. V opačnom prípade, v letných mesiacoch, keď máte prebytok energie, tak nespotrebovanú elektrinu viete uložiť do virtuálnej batérie – poslať ju naspäť do siete. Takýmto spôsobom si v letných mesiacoch kvázi predvyrobíte elektrinu a následne ju môžete v zimných mesiacoch, resp. v noci využívať pre svoju spotrebu. Zúčtovanie prebieha raz ročne. Pri využití energie z virtuálnej batérie platíte len distribučný poplatok, ktorý tvorí približne polovicu ceny elektriny. Napriek tomu však šetríte približne polovicu ceny elektriny v prípade využívaní prebytkov z virtuálnej batérie. Vaša výsledná úspora je tak kombináciou priamo spotrebovanej elektriny z vašej elektrárne a spotreby z virtuálnej batérie.
OFF-GRID je systém využívaný najmä v prípadoch, kde nie je k dispozícii distribučná elektrická sieť ako sú chaty, samostatné domy, prípadne domácnosti, ktoré chcú byť sebestačné. Hlavným rozdielom je to, že oproti ostatným systémom potrebujete všetku vyrobenú elektrinu uložiť do akumulátorov. V prípade OFF - GRID systémov je podstatné veľmi dobre poznať spotrebu objektu a podľa toho navrhnúť celý systém
Výhody OFF - GRID systému sú hlavne sebestačnosť, nezávislosť od distribučnej siete, možnosť prevádzky v odľahlých územiach, maximálne využitie elektriny. Medzi nevýhody tohto systému môžeme zaradiť vyššiu vstupnú investíciu oproti ON - GRID a Hybridnému systému kvôli vysokým cenám batérií a obmedzenú životnosť batérií.
Hybridný systém kombinuje výhody On-Grid a Off-Grid systému. Hlavnou výhodou oproti On-grid systému je to, že v prípade výpadku elektriny z distribučnej siete je systém schopný napájať domácnosť z vlastnej batérie a zároveň efektívne spotrebúvať vyrobenú elektrinu, keďže systém prioritne ukladá prebytky z FVE do fyzickej batérie a až následne prebytky posiela do virtuálnej batérie. V prípade nedostatku energie v batériách využíva distribučnú sieť.
Výhodou hybridnej elektrárne je možnosť napájania domácnosti aj pri výpadku siete a efektívna spotreba vďaka ukladaniu do batérií. Nevýhodou hybridnej elektrárne je vyššia obstarávacia cena kvôli vysokým cenám batérie, potrebe hybridného meniča a tiež obmedzená životnosť batérií.
V priebehu zimných mesiacov vyrába fotovoltická elektráreň zhruba 15 až 30 % svojho inštalovaného výkonu. Môžu sa samozrejme objaviť aj dni, kedy mrzne a svieti slnko, potom FVE môže vyrábať aj viac energie ako v teplých letných mesiacoch.
Konkrétny druh solárnych fotovoltických panelov sa vyberá podľa dispozície strechy. Aktuálne sa inštalujú najčastejšie panely o rozmeru cca 2x1 meter. V prípade, že tento rozmer nevyhovuje geometrickým dispozíciám strechy a je potrebné použiť menšie, inštalujú sa panely o veľkosti 1,7x1 meter. Pre niektorých zákazníkov je dôležitý aj vzhľad, preto volia napríklad celočierne prevedenie solárnych panelov.
Bernolákova 1580/92,
902 01 Pezinok, Slovensko
Tvorba webstránky od shieldone.sk
©Všetky práva vyhradené crius.sk