Elektrické kúrenie

Domov/Elektrické kúrenie

Elektrické vykurovanie WARMSET

Spoločnosť CRIUS s.r.o. prináša na trh jedinečnú patentovanú technológiu elektrického vykurovania talianskej spoločnosti WARMSET.

Vykurovanie s nižšou spotrebou energie

Chcete sa dozvedieť viac?
Úvod do elektrického kúrenia

O elektrickom kúrení

Elektrické kúrenie Warmset je unikátnou technológiou, ktorá zabezpečuje lepšie šírenie tepla v porovnaní s akýmkoľvek iným systémom elektrického podlahového kúrenia.

Základom tejto unikátnej technológie vykurovania je metaloplastový laminovaný pás zložený až z 11-tich vrstiev patentovaný spoločnosťou Warmset. Je pevný, odolný, jednoducho tvarovateľný, ťažko sa poškodí a nevyžaduje si žiadnu budúcu údržbu.

Zvyčajne sa dodáva vo forme rohože (uchytený na sklotextilnej mriežke) v rolkách, čo urýchľuje inštaláciu, ale môže byť dodávaný aj vo forme samostatného pásu, ktorý je vhodný pre pokládku pri prekážkach, ako sú sanitárne alebo nepravidelné steny.

Vďaka svojmu plochému tvaru šírky 17 mm, hrúbky len 3 mm a krátkej vzdialenosti medzi vykurovacími pásmi, poskytuje systém Warmset ucelený a pohodlný sálavý podlahový systém s nižšou spotrebou energie, bez elektromagnetických emisií, ktorý ucelene pokrýva veľkú vykurovaciu plochu.


Vykúri povrch podstatne väčší ako štandardný tenký kruhový kábel (na obrázku hore), čím sa eliminuje prítomnosť horúcich alebo studených plôch a udržiava sa homogénna teplota, ktorá je rovnomerne rozložená v akomkoľvek krycom materiáli, ako je drevená podlaha, laminát, dlažba, mramor alebo kameň.

Certifikáty

Výrobca Warmset je držiteľom týchto certifikátov

Vykurovacia laminovaná technológia Warmset je certifikovaná viacerými nezávislými renomovanými certifikačnými autoritami z celého sveta.

Produkty

Produkty

Všetky finálne produkty sú kombináciou použitia základného patentovaného viacvrstvového laminovaného pásu Warmset a vybraných krycích materiálov. Medzi naše produkty a bežné účely ich aplikácie patria napríklad:

 • vykurovacie rohože pre suchú (pod parkety) aj mokrú (do poteru, pod dlažbu) inštaláciu 
 • vykurovacie koberce
 • vykurovacie polykarbonátové panely
 • vykurovacie sklá a zrkadlá 
 • vyhrievanie futbalových trávnikov a ihrísk
 • vyhrievanie skleníkov 
 • vykurovanie kostolov
 • vyhrievanie parabol
 • vyhrievanie valcových nádob
 • vyhrievanie fotovoltických panelov 
 • vyhrievanie gumených pracovných podložiek

Okrem vyššie spomenutých štandardných výrobkov dokážeme vyrobiť rôzne produkty aj na mieru v zmysle požiadaviek zákazníka vo výkone od 30 až do 300 W/m2, čo nám umožňuje inštalovať ho aj do pasívnych domov.

Benefity

Benefity

Úspora elektrickej energie

Vďaka svojmu plochému tvaru (pokrýva veľmi veľkú plochu kúrenia) a malej vzdialenosti medzi vykurovacími pásmi, technológia Warmset zabezpečuje úsporu energie v porovnaní s konvenčnými radiátorovými systémami alebo obyčajnými systémami elektrických káblov.
Vysoká rýchlosť šírenia tepla spôsobuje, že systém nezostáva zapnutý príliš dlho. Ovládanie teploty sa vykonáva pomocou podlahových senzorov, ktoré presne snímajú dosiahnutú teplotu. S podlahovým vykurovaním Warmset dosiahnete stav tepelnej pohody s priemernou izbovou teplotou zvyčajne o 1 až 2 °C nižšou v porovnaní s ktorýkoľvek iným typom vykurovacieho systému. To znamená, že potrebujete menej energie na dosiahnutie požadovanej teploty, čím ušetríte elektrickú energiu a dosiahnete zníženie finančných nákladov.

Pevný, bezúdržbový, dlhá životnosť

Systém elektrického podlahového vykurovania Warmset je v podstate statický, pretože v ňom nie sú žiadne tekutiny ani pohyblivé mechanické časti. Vďaka týmto vlastnostiam zostáva výkon konštantný v priebehu času, čo výrazne znižuje náklady na údržbu a kontrolu. Po inštalácii si vykurovací systém nevyžaduje kontroly ani každoročné čistenie, ako je to pri iných systémoch vykurovania, ktoré využívajú prírodné palivo. Ale to nie je všetko. Materiály, z ktorých je systém vyrobený, sú komodity, ktoré sa časom len veľmi pomaly opotrebúvajú a to zaručuje stálu účinnosť vykurovania aj po dlhšom čase.

Nulové elektromagnetické vyžarovanie

Vďaka svojej bifilárnej štruktúre systém Warmset negeneruje elektromagnetické emisie. Jeho špeciálna konštrukcia s dvoma paralelne usporiadanými vodivými vrstvami spôsobuje, že magnetické pole vytvárané jednou vrstvou je opačné ako pole druhej vrstvy, čím sa vytvára určitý druh clony, ktorá eliminuje magnetické pole. Je to preto, že dva elektrické toky, ktoré prebiehajú paralelne v dvoch vodičoch, tečú v opačných smeroch, čím sa úplne eliminujú vytvorené magnetické pole. Túto vlastnosť potvrdzuje aj certifikácia firmy NEMKO.

Zelená technológia

Vďaka vykurovaciemu systému Warmset plne poháňaného elektrinou, možno energiu vyrobenú z obnoviteľných zdrojov úplne premeniť na teplo. Systém je možné pripojiť k najbežnejším zdrojom obnoviteľnej energie, umožňuje aj samostatné vykurovanie ale v každom prípade výrazne znižuje náklady. Čoraz dôležitejšia výroba energie z obnoviteľných zdrojov (fotovoltika, veterné turbíny a vodné elektrárne) umožňuje systému, ktorý využíva iba elektrickú energiu, znižovať náklady na inštaláciu a napojenie na prírodné palivové zdroje. V spojení s akumulátormi dokáže vykurovanie Warmset dokonca urobiť dom úplne sebestačným. Materiály používané pri výrobe produktov Warmset sú prevažne plasty PET a PP, kovy ako hliník a železo, ale aj syntetické tkaniny, ktoré sú úplne recyklovateľné. Techniky výroby všetkých produktov sa riadia pravidlami ochrany životného prostredia.

Jednoduchá inštalácia

Systém Warmset sa inštaluje veľmi ľahko, či už ide o vykurovaciu rohož alebo pás. Keďže ide o elektrickú sústavu, stačí postupovať podľa návodu na inštaláciu a následne systém pripojiť k rozvodnej sieti. S jednoduchou schémou, ktorá zohľadňuje pôdorys povrchu, je správne položenie vykurovacieho systému hračkou. Ak ho chcete nainštalovať, stačí rozvinúť elektrickú rohož ako koberec a postupovať podľa pokynov. Elektrická rohož sa navrhuje tak, aby bola rozložená po celej ploche vykurovanej miestnosti, okrem oblastí pod nepohyblivým nábytkom. Pozoruhodná flexibilita technológie Warmset počas inštalácie vám umožňuje ľahko obísť prekážky alebo objemné prvky stavby, pričom celý vykurovaný povrch zostane pokrytý, aby sa zaručil optimálny výkon systému.

Vyrobené v EU - Taliansko

Všetky Warmset systémy sa vyrábajú v Taliansku v závode v Montecchio Maggiore, Vicenza. Warmset produkty sú navrhnuté prostredníctvom vnútropodnikovej štúdie a externej spolupráce s dizajnérmi a talianskymi architektmi. Myšlienkou Warmsetu nie je len vyrábať funkčné produkty, ale aj spájať technické riešenia s materiálmi a dizajnom z talianskej tradície a vytvárať tak rad vkusných vykurovacích doplnkov, ktoré zaisťujú pohodu klientov. Správy o kontrole materiálov, výroby a skladovania sú certifikované Nemko a UL/CSA. Skupina Filmcutter/Warmset získala certifikáciu ISO-9001, symbol extrémne vysokej účinnosti kontroly kvality.

Chcete sa dozvedieť viac ? Kontaktujte nás.

Záruka

Záruka

Warmset GOLD
Warmset BLACK

Elektrická rohož Warmset GOLD je charakteristická polyamidovou povrchovou vrstvou zlatej farby a je dodávaná s exkluzívnou doživotnou zárukou.

Elektrická rohož Warmset BLACK je charakteristická polypropylénovou povrchovou vrstvou čiernej farby a je dodávaná s 10. ročnou zárukou.

Referencie

Referencie od vás nás posúvajú stále vpred. Ďakujeme.

Hojné počty hviezdičiek od našich spokojných zákazníkov len svedčia o tom, že v oblasti energetiky sme expertmi a že mnoho ľudí vďaka nám kúri doma lacnejšie a efektívnejšie.

Potrebovali sme súrne riešiť podlahové kúrenie v kúpeľni. Spoločnosť CRIUS nám vyšla v ústrety a dodala vykurovaciu rohož a termostat, napriek tomu, že bol víkend. Veľmi to oceňujem.

Pavol K. Veľký Grob

Kvalitná vykurovacia rohož, ktorú sme si dokázali svojpomocne bez problémov nainštalovať aj sami do lepidla pod dlažbu.

Ľubomír K. Liptovský Hrádok

Objednali sme si vyhrievanie podlahy našej presklenej logie pod koberec na mieru. Výsledok nás príjemne prekvapil a teraz si už vychutnávame našu obľúbenú kávu s cigaretou aj v zime 🙂

Marek B. Bratislava

Prihláste sa na náš Newsletter!

Odoberajte novinky, získavajte exkluzívne ponuky a buďte pravidelne informovaní o tom, čo sa deje vo svete energií.

S naším newsletterom dostanete výhodu prvého pohľadu na nové produkty, zaujímavé články a inšpiráciu priamo do vašej e-mailovej schránky.

Pre odber noviniek zadajte svoju e-mailovú adresu a kliknite na Odoslať.

Odoslaním Vašej e-mailovej adresy dávate súhlas na odber noviniek.